Niedziela 1 kwietnia, 17:00 w SP81 na ul. Puszczyka 6

Zamawiamy drugą partię bluz dresowych. Wszystkich chętnych prosimy o wpłacenie na treningu 60zł i podanie wzrostu, a także informacji, czy dres ma mieć nazwisko na plecach, czy nie.

Poniedziałkowy trening

Zaczynamy o 17:30 pod halą na Koncertowej. Zapraszamy :)

Wygrana w Grójcu

MKS Grójec 28:45 MAK 2000

Znów od początku graliśmy na remisie i czekaliśmy na moment, kiedy można będzie uciec przeciwnikowi. Po bardzo wyczerpującej (również psychicznie - 30 fauli i mnóstwo błędów zagwizdanych obu drużynom) pierwszej połowie przy wyniku 21:21 nareszcie udało się uruchomić szybki atak i za sprawą głownie Eryka kończącego długie podania w ciągu pięciu minut rzucić 12 punktów bez odpowiedzi, a całą drugą połowę wygrać 24:7.

Coraz lepiej radzimy sobie w obronie i nie pozwalamy przeciwnikowi na zdobywanie łatwych punktów, jednak brakuje nam koncentracji w ataku i nasze akcje są indywidualne i dosyć szalone. Musimy lepiej współpracować, gdyż przy takiej grze zdobywamy mało punktów spod kosza, a dużo z rzutów dystansowych i osobistych, co szczególnie na wyjeździe jest dużo trudniejsze (dziś znów 7/22 z osobistych).

Obóz Kozienice 2012

Prosimy o jak najszybszą decyzję (zwłaszcza grupy grające w rozgrywkach WOZKosz), a wpłatę zadatku do 4 kwietnia. Mamy zarezerwowane 36 miejsc!

poniedziałek, 19 marca 2012
Za nami kolejny długi weekend

Sobota
MAK 2000 48:31 OSiR "Trójka" Żyrardów

Większość meczu zawodnicy jednej i drugiej drużyny spędzili na linii rzutów osobistych (łącznie 68 oddanych). Po pierwszej kwarcie na tablicy widniał remis 8:8, jednak od tego momentu zaczęliśmy powoli budować przewagę. Przełomowy moment miał miejsce na początku czwartej kwarty, kiedy Maks, biegając do kontry rzucił 8pkt z rzędu. Po chwili Adrian dorzucił jeszcze dwa i przy wyniku 45:24 nie było już żadnych wątpliwości, kto wygra ten mecz.

Jak zwykle kawał świetnej roboty w obronie na obwodzie zaliczyli Michał Satkowski i Piotrek, a jak już nawet dali się minąć, to pod koszem Tadek blokował po kolei wszystkich przeciwników. Ogólnie postęp w obronie zrobili wszyscy, kilka bardzo dobrych akcji zaliczyli Sawik, Maciucha i Mikołaj. W ataku swój moment miał też Rafał, który popisał się dwoma z rzędu celnymi rzutami z dalekiego dystansu, a całą drużynę skutecznie ustawiał Eryk.

A tak prezentujemy się w dresach, ufundowanych
przez rodzinę Państwa Ficów. Dziękujemy!

Niedziela
Komorów 81:48 MAK 97

Po bardzo dobrym początku, kiedy egzekwowaliśmy wszystkie założenia w ataku (trochę zabrakło wykończenia, przez co prowadziliśmy tylko 5pkt) i cały czas pracowaliśmy mocno w obronie, przyszedł moment rozprężenia - poczuliśmy, że mecz jest wygrany po pięciu minutach!

Przeciwnik szybko nadrobił straty, sam wyszedł na pięciopunktowe prowadzenie i od tego momentu nasza gra kompletnie się zmieniła. Zabrakło zimnej krwi, przestaliśmy ustawiać się w ataku, wszystkie nasze działania były bardzo niezdecydowane, przez co kompletnie nie rozumieliśmy się na boisku. Nerwy działają na każdego inaczej: niektórzy próbowali sami zdobywać na siłę punkty, inni bali się wziąć ciężar gry na siebie. Po nieudanych akcjach brakowało też motywacji, żeby wrócić do obrony. W takich momentach musimy wierzyć w siebie i w swoich kolegów i starać się grać to, co ćwiczymy cały czas na treningach.

Gra była dosyć ostra, za faule spadali zawodnicy jednej i drugiej drużyny, u nas bardzo szybko zejść musiał Marcin (jeden faul też spowodowany nerwami), który wcześniej świetnie ustawiał drużynę.

Sporo też mogliśmy się nauczyć w obronie - to, jak ważne jest zaangażowanie pokazał przede wszystkim Tomasz, który po silnym nacisku na najlepszego zawodnika z Komorowa, po meczu nie mógł ustać na nogach. Dobra robota!

Trochę też zabrakło kondycji, musimy pamiętać, że zmęczenie wpływa na decyzje podejmowane na boisku, celność rzutów i chęć walki. Przypominamy, że poniedziałkowe treningi kondycyjne są OBOWIĄZKOWE!